19 Ocak 2014 Pazar

Merhaba 2015

Lan olm en son Şubat'ta yazmışım buraya! Biriniz de haber vermiyor! Çok ayıp! Hoş, sevgili Özlem Kumrular da olmasa blogum olduğunu ona bir şeyler yazmam gerektiğini hatırlamayacağım. Neyse, belki yeni yılda bir şeyler yaparım da yazarım bol bol.

Son yazı yazdığımdan beri bir sürü enteresan şeyler yaşadım.

Mart'ın sonlarında Bosnalı kankalar DUBIOZA KOLEKTIV ile takıldık, Bronx'ta enfes bir konser verdiler.
Gençler bu konserden hemen sonra Apsurdistan adlı albümlerini yayınladılar. Birbirinden enfes şarkılar olan bu albümü grubun websitesinden beleşe indiragandi yapabiliyorsunuz. Aslında grubun albümden çıkan ilk klip Kazu adlı şarkı için ama son dönemde ben bunun hastası olduğum için bu şarkıyı paylaşıyorum:
Nisan ayında önce güzel insan Dave Lombardo'nun yeni grubu PHILM'in konseri oldu. Çok apar topar bir organizasyon olsa da Roxy'yi dolduranlar enfes bir gece geçirdiler.Kimse o konserden video çekmemiş galiba, o sebeple gençlerin bir videoklibini paylaşayım bari:Bu konserin hemen ardından WHITE LION solisti Mike Tramp ile enteresan bir Türkiye turnesi yaptık. Enteresan diyorum, zira hiç görmediğim şehirlere gittim. Turne boyunca İstanbul, Samsun, Diyarbakır, Edirne, Hatay ve Ankara'da konserler verdi Mike Tramp, en çok Hatay'ı sevdim. Her kenarından tarih akıyor şehrin. 

Sonrasında da Joe Satriani konseri vardı, Joe abi ve ekibiyle 3 güzel gün geçirdik, leziz bir ekipti.
... ve ardından hayatımızın en güzel günleri geldi. Gezi'den bahsediyorum, konuyla ilgili olarak Headbang dergisinin Ocak 2014 sayısına bir şeyler yazdım. Enteresan günlerdi, hala daha enteresan şeyler yaşıyoruz. Çok klişe olacak ama artık hiçbir şey eskisi gibi değil.Ağustos ayında hayatımdaki en entersan işlerden birini yaptım. Ergenlik döneminde hastası olduğumuz Samantha Fox'un Kıbrıs konserini düzenledik. Cidden çok bombastik bir mevzuydu. Ablanın sahne performansı çok iyiydi.


Eylül ayında yine ayrı enteresan bir projede görev aldım. Music Bank in Istanbul adlı bu etkinlikte 6 ayrı K-Pop grubu ve şarkıcısı sahne aldı. Kim gelir bu konsere demeyin! 10.000 kişi vardı ve içeride halı sahada maç yapacak sayıda erkek yoktu! Yaş ortalaması 14-18 arasından dolaşan bu etkinlike gözüme çarpan diğer bir detay da seyircinin yaklaşık %30'unun başörtülü olmasıydı. Beatlesmania gibi çığlık çığlığa geçen etkinlikten Ailee'nin performansını paylaşayım.Kasım ayında ise aylardır konserini düzenlemeye uğraştığım Evgeny Grinko'nun konserini düzenledim. Piyano, gitar, davul çalan Evgeny'ye sahnede küçük bir oda orkestrası eşlik etti. Hem ekibiyle hem de kendisiyle güzel vakit geçirdim. Zeki Müren hayranı yaptım kendisini. Hiç reklam yapmadığımız konser kapalı gişe oldu, yakında tekrar izleriz kendisini ülkemizde.Bundan sonrasını 2014'e hazırlanarak geçirdim, seneye de böyle bir özet geçerim artık. 2013'te dinlediklerimi de sonra anlatırım artık.

Kalın sağlıcakla...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder